חולם או לוחם

כל מי שעומד להתגייס לצבא עומד בפני השאלה: קרבי או ג'ובניק?

מצד אחד הקרביים עומדים בפני אתגרים חדשים כמעט כל יום, לעומת זאת הג'ובניקים נהנים מתנאי שירות טובים יותר, ופחות מאמץ פיזי. בסקר שערכנו גילנו ש-72% מהאנשים מעדיפים להיות ביחידות קרביות על פני ג'ובניקים.

לאחר הסקר שאלנו אותם למה העדפתם היא לקרבי, לא הייתה להם ממש סיבה אלא הם סתם בחרו. אחדים ששאלנו אמרו שהקרביים תורמים הרבה יותר מאשר "ג'ובניקים", למרות שחשיבה זו ממש לא נכונה, כי הקרביים לא היו יוצאים לשטח ללא מידע מודיעיני ועד לטבחים שמספקים להם מזון ולאפסנאים שמספקים ציוד.

קרביים יותר טובים?

זה בהחלט לא נכון, למרות שרוב האנשים חושבים שקרביים תורמים יותר למדינה הם טועים, נכון שקרביים עובדים קשה הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, אבל ללא אפסנאים, טבחים וגם חובשים (נחשבים ג'ובניקים) חיי הקרביים לא היו מצליחים להתקיים, מכיוון שלא יהיה מי שיטפל בפצועים, יספק נשקים, וייתן מזון לחיילים אז לא יהיה להם אפשרות להתקיים בשטח.

החיילים מרוויחים בסביבות ה-750 שקלים, אבל העבודה הקשה, לקיחת הסיכונים והגורם הנפשי הם רק חלק מחיי החיילים. בצה"ל יש הרבה יחידות קרביות, הנה חלק מהיחידות: סיירת מטכ"ל-היחידה, שייטת 13-אנשי הדממה ושלדג, הם נחשבות כיחידות הקרביות המובחרות בצה"ל והקבלה אליהם מוצרכת בפרופיל, קב"א, ודפ"ר גבוהים.

ג'ובניקים יודעים יותר:

 הם משתכרים מדי חודש בכ- 450 שקלים, אבל העבודה פחות קשה מזו של הקרביים, הסיכונים גם.  למרות שלהיות ג'ובניק זה נחשב פחות טוב, מכיוון שיש יחידות שתורמים מאוד למאבק בארגוני הטרור כמו יחידת 8200 ועוד. כל אלה שבחרו לא להיות ביחידות קרביות לא בהכרח עצלנים, אלא, הם הולכים למקצועות שהם אוהבים ולמקצועות שלומדים במהלך השירות הצבאי, כמו שיננית.

הרבה חיילים לא הולכים בגלל שהם פשוט לא יכולים להתקבל ליחידות קרביות בגלל פרופיל, קב"א או דפ"ר נמוכים.  כג'ובניק יש לך אפשרויות רבות של בחירה, לגודמה, חיל הרפואה, יחידה 8200, ועוד יחידות רבות. רוב החיילים הקרביים לא יודעים לאיזה יחידה פניהם מיועדות אלא רק שהם רוצים לשרת בקרבי. לעומת החיילים הקרביים, החיילים הג'ובניקים יודעים לאן פניהם מיועדות ואיפה לשרת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s